تندگویان الیاف

صادرات الیاف به افغانستان

صادرات الیاف به افغانستان

 

صادرات الیاف به افغانستان موضوعی است که بسیار حائز اهمیت است و از آنجا که افغانستان کشور همسایه ایران و به عنوان یکی از همسایگان استراتژیک در شرق کشور محسوب می‌شود که مرز مشترکی بالغ بر ۹۳۶ کیلومتر با ایران دارد و با کشور ما دارای اشتراکات فرهنگی و تاریخی بسیار است. درادامه توضیحات بیشتری درباره صادرات الیاف به افغانستان داده شده است.

طی دو دهه اخیر، به سبب تحولات سیاسی و اجتماعی و جنگ‌های متعدد؛ اهمیت این کشور را در میان سایر همسایگان برای ما افزایش داد. این تحولات بر مناسبات اقتصادی فی مابین نیز بی‌اثر نبوده است.

بعد از حمله نیرو‌های ناتو به افغانستان و سرنگونی دولت طالبان وضعیت معیشتی و اقتصادی افغانستان به تدریج تغییر کرد و بهبود یافت البته وضعیت فعلی نیز راه درازی تا یک اقتصاد با ثبات و رفاه نسبی دارد. در این محتوا به اهمیت صادرات الیاف به افغانستان اشاره می‌شود و تعاملاتی که بین تجّار افغانی و گروه صنعتی تندگویان در سالی که گذشت اشاره می‌شود.

افغانستان کشوری جنگ زده ولی مقصد صادراتی

افغانستان کشوری جنگ زده ولی مقصد صادراتی
صادرات الیاف به افغانستان

ممکن است با شنیدن نام افغانستان، اولین چیزی که به ذهن خطور می‌کند جنگ و عملیات انتحاری و وحشت است. به‌ندرت می‌توان فردی را پیدا کرد که به صادرات و تجارت با افغانستان فکر کند و این تجارت برای بسیاری از تجار و بازرگانان غیرقابل‌باور به نظر می‌رسد. اما این موضوع برای کشور ایران درست نیست، زیرا بر اساس آمار‌های رسمی یکی از کشور‌های بسیار مهم در زمینه روابط تجاری کشور افغانستان است با ما در این محتوای خبری همراه باشید.

بر اساس آخرین اخبار حدود ۱۷ تا ۲۰ از واردات افغانستان از ایران است. از این جهت، روابط تجاری باعث شده است که افغانستان به عنوان یکی از بازار‌های اصلی برای صادرات کشور ما مطرح شود.

در سال گذشته شاهد این بودیم که افغانستان دوباره به میز معاملاتی دنیا بازگشته است و دوباره اقتصاد و روابط اقتصادی خارجی خود را شروع کرده و از خارج، سرمایه‌های بازار را جذب خود و چرخ اقتصاد خود را حرکت در آورده است. در این بین ایران و شرکت‌های بزرگ تولیدی این کشور، نقش بسیار کلیدی در اقتصاد افغانستان خواهند داشت.

الیاف و به ویژه تولیدات صنعت نساجی یکی از مهمترین بازار‌های صادراتی کشور افغانستان است و با توجه به استقبال بی‌نظیر کشور‌های همسایه از محصولات گروه صنعتی تندگویان در سال‌های اخیر، حالا کشور افغانستان نیز به یکی از مقاصد صادرات این گروه صنعتی تبدیل شده است که شاهد رفت و آمد و توسعه تعاملات تجّار افغانی هستیم. در ادامه این محتوا، دکتر محمد حسین قاسملو مدیرعامل گروه صنعتی تندگویان از صادرات این گروه به کشور افغانستان می‌گوید. با ما همراه باشید.

کشور افغانستان مقصد صادرات الیاف گروه صنعتی تندگویان

کشور افغانستان مقصد صادرات الیاف گروه صنعتی تندگویان
صادرات الیاف به افغانستان

قاسملو درباره صادرات الیاف به افغانستان می‌گوید: از آنجا که به دلیل وضعیت توسعه‌نیافته کشور افغانستان و ضعیف‌بودن در بخش صنعتی و تولید آن در سطح جهانی است.

این کشور به‌طورکلی نیاز به واردات کالا برای تأمین نیاز‌های خود، به‌خصوص در بخش صنعتی را دارد و یکی از نیاز‌های این کشور در حوزه الیاف است که همواره تجّار و تأمین‌کنندگان این کشور به دنبال شناخت بهترین محصولات و با قیمت مناسب هستند تا بتوانند بخشی از نیاز کشور خود را تأمین کنند لذا با بررسی‌هایی که انجام داده‌اند گروه صنعتی تندگویان را برای تأمین الیاف مصنوعی مورد نیاز کشور خود انتخاب کرده‌اند.

وی درباره صادرات الیاف به افغانستان می‌گوید: در این گروه صنعتی، مصنوعاتی همچون؛ الیاف ویسکوز، الیاف سالید رنگی و الیاف هالوی ۳ بعدی سیلیکونی از بازیافت بطری‌های پلاستیکی تولید می‌شود که در صنایع مبلمان، عروسک‌سازی و کالای خواب و همچنین عایق‌سازی حرارتی بکار می‌رود.

تجّار افغانی با شناختی که از گروه صنعتی تندگویان به دست آورده‌اند به این مهم رسیده‌اند که این گروه یکی از ۳ کارخانه بزرگ کشور در تولید الیاف هالو می‌باشد و به همین دلیل و به جهت به صرفه بودن آن، متقاضی توسعه صادرات این محصول به کشور خود هستند.

استفاده از تکنولوژی روز در تولید محصول باکیفت جهت صادر به کشورهای همسایه

استفاده از تکنولوژی روز در تولید محصول باکیفت جهت صادر به کشورهای همسایه
صادرات الیاف به افغانستان

صادرکننده برتر کشوری می‌گوید: این گروه صنعتی، با برخورداری از تکنولوژی روز و تامین ماشین آلات مدرن از کشورهای اروپایی، محصول با کیفیت تولید و روانه بازار داخلی و خارجی می‎کند که الیاف هالو با بهترین کیفت از مهمترین تولیدات این گروه صنعتی است که در کشور نمونه و زبانزد است.

ماشین آلات پیشرفته، نیروی انسانی متخصص و مواد اولیه با کیفت، سه اصل مهم در کیفیت تولید می‌باشد و همین مهم باعث شده تا تامین کنندگان از کشور افغانستان به دنبال این باشند که بتوانند نیاز مردم کشور خود را از این گروه صنعتی تامین کنند. لذا این روزها مدیریت کارخانه به محلی برای تردد تجّار و تامین کنندگان افغانی تبدیل شده است و در سال 1403 شاهد رشد توسعه صادرات به کشور افغانستان خواهیم بود.

همچنین اگر سوالی درباره صادرات الیاف به افغانستان دارید میتوانید از قسمت تماس با ما سوالات خود را از کارشناسان گروه صنعتی تندگویان بپرسید.

Picture of آقای دژم

آقای دژم

کارشناس رسانه

اشتراک گذاری :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تولید انواع الیاف هالو
تولید کننده برتر الیاف هالو
شبکه های اجتماعی ما

مطالب اخیر

جدیدترین اخبار ما

در خبرنامه ی هفتگی ما آبونه شوید

بدون هرزنامه، اطلاعیه فقط در مورد محصولات جدید، به روز رسانی.

دسته بندی
پست های مرتبط