تندگویان الیاف

پلی اتیلن ترفتالات

پلی اتیلن ترفتالات

پلی اتیلن ترفتالات (PET) در حالت پایداری، حالتی تقریبا نیمه کریستالی دارد. ماده پلی اتیلن ترفتالات در زندگی روزمره‌ی همه انسانها دیده میشود و همچنین به راحتی قابل بازیافت است.

 PET ها در بسته بندی محصولات، منسوجات ، قطعات قالب گیری شده برای خودرو، لوازم الکترونیکی و… این روزها به شدت دیده می‌شود. بخشی از محبوبیت این ماده برای استفاده‌های گسترده‌ی صنعتی، مقاومت عالی در برابر ضربه، رطوبت، الکل‌ها و حلال‌ها می‌باشد.

جالبه بدونید که اکثر زیرمجموعه‌های خانواده پلی استر، سبک وزن و منعطف هستند. این مسئله برای پلی اتیلن ترفتالات یا همان PET نیز صدق میکند.

در بسته بندی های سفت و در عین حال انعطاف پذیر از پلی اتیلن ترفتلات ها بسیار استفاده می شود زیرا وزن بسیار کم و قیمت پایینی دارد. مجموعاَ میتوان گفت که در تمام کاربردهایی که نیاز به مواد سبک وزن و مقاوم در برابر ضربه دارند،PET میتواند انتخابی ایده آل باشد.

پلی اتیلن ترفتالات (PET)مواد اولیه الیاف تولیدی گروه صنعتی تندگویان

پلی اتیلن ترفتالات (PET)مواد اولیه الیاف تولیدی گروه صنعتی تندگویان
پلی اتیلن ترفتالات

در اکثر کشور ها، پلی اتیلن ترفتالات ها، پلیمری هایی هستند که برای تولید الیاف پلی استر(70 درصد) رزین بطری (22 درصد) فیلم (6 درصد) و رزین های پلی استر مهندسی (2 درصد) به کار می رود ، ولی در ایران این پلیمر بیشتر برای ساخت انواع بطری های آشامیدنی استفاده می‌شود.

این مواد اولیه که در گروه صنعتی تندگویان بعنوان مواد الیاف بکار می‌رود دارای؛ مقاومت مکانیکی، ایستادگی حرارتی، عملکرد شیمیایی عالی(دوری از واکنش پذیری) و همچنین پایداری ابعادی می‌باشد.

پلی اتیلن ها به دلیل اینکه مقاومت بالایی در برابر شکستگی و دما و نفوذ گازها دارند و همچنین وزن کمی هم دارند و قیمت مناسبی نیز نسبت به سایر مواد بسته بندی همچون شیشه و فلز دارند بعنوان مواد اولیه الیاف در گروه صنعتی تندگویان استفاده می‌شوند.

پلی اتیلن ها و تجزیه 300 ساله در طبیعت؟

پلی اتیلن ها و تجزیه 300 ساله در طبیعت؟
پلی اتیلن ترفتالات

پت ها حجم و فضای زیادی را در هنگام حمل و نقل و دفن می‌گیرند و تجزیه آنها هم طبق نظر کارشناسان، بسیار طولانی در طبیعت بوده و حدود 300 سال طول می‌کشد تا این مصنوعات در طبیعت تجزیه شوند لذا بازیافت آنها مورد توجه کارخانه داران و صنعت گران عرصه نساجی قرار گرفته است و در این بین گروه صنعتی تندگویان که همواره در تولید الیاف مصنوعی پرکاربرد در کشور پیشتاز بوده است این بار با ویژگی هایی که از پلی اتیلن ها که در فوق به آن اشاره شد از این پت ها بعنوان ماده اولیه تولید الیاف خود بهره مند شده است.

ویژگی های الیاف تولیدی در گروه صنعتی تندگویان از پلی اتیلن ها

ویژگی های الیاف تولیدی در گروه صنعتی تندگویان از پلی اتیلن ها

الیافی که در گروه صنعتی تندگویان از تجزیه و بازیافت پلی اتیلن ها تولید می‌شود در برابر رطوبت و آب، مواد شیمیایی، روغن و چربی، ضربه و حرارت بالا مقاومت بالایی دارد و بسیار هم منعطف می‌باشند همچنین این الیاف خاصیت پرکنندگی بالایی نیز دارد.

کیسه های خرید، کیف ها، پوشاک، پوشش های محافظ، تجهیزات ورزشی، بسته بندی های فنی ، الیاف صنعتی، طناب ها، فرش ها، تشک ها، روکش های صنعتی، الیاف تقویت کننده در صنایع خمیر و کاغذ، صنایع خودرو سازی و…همه از مواردی هستند که از پلی اتیلن ها pet در گروه صنعتی تندگویان تولید می‌شود و همین باعث شده است که این الیاف مورد توجه تامین کنندگان داخلی و خارجی قرار گیرد.

اصولی که در بازیافت پلی اتیلن ها در گروه صنعتی تندگویان رعایت می شود

در گروه صنعتی تندگویان، ضایعات پلاستیکی که از سطح شهر جمع آوری می‌شوند معمولا در دو گروه مجزا طبقه بندی می‌شوند.

گروه اول: ضایعاتی که رنگی بوده و در اشکال مختلف هستند مانند هر نوع ظرف پلاستیکی، سبدها، مشمع و….می باشند و گروه دیگر پت ها هستند که امروزه با توجه به کاربردهای زیادی که pet ها در کارخانجات نساجی پیدا کرده اند رقابت شدیدی در میان پت های تازه همچنین پت های دست دوم به وجود آمده است.

بنابراین با توجه به سودآوری بیشتری که پت های بازیافتی یا همان پرک پت ها نسبت به پت های تازه دارد گروه صنعتی تندگویان، فعالیت خود را در بازیافت پت های دست دوم و پرک پت گسترش داده است و توانسته با استفاده از سیستم های بروز و همچنین تخصص کارشناسان خود، با کیفیت ترین الیاف را از پلی اتیلن ها تولید کند.

همچنین اگر سوالی درباره پلی اتیلن ترفتالات دارید میتوانید از قسمت تماس با ما سوالات خود را از کارشناسان گروه صنعتی تندگویان بپرسید.

Picture of آقای دژم

آقای دژم

کارشناس رسانه

اشتراک گذاری :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تولید انواع الیاف هالو
تولید کننده برتر الیاف هالو
شبکه های اجتماعی ما

مطالب اخیر

جدیدترین اخبار ما

در خبرنامه ی هفتگی ما آبونه شوید

بدون هرزنامه، اطلاعیه فقط در مورد محصولات جدید، به روز رسانی.

دسته بندی
پست های مرتبط