تندگویان الیاف

نشست دکتر قاسملو با کارآفرینان قمی

نشست دکتر قاسملو با کارآفرینان قمی

نشست دکتر قاسملو با کارآفرینان قمی

بخشی از صحبت های شنیدی دکتر محمد حسین قاسملو مدیر عامل شرکت تندگویان لیف در جمع کارآفرینان استان قم که با عنوان “راهکار” در سازمان مدیریت صنعتی (نمایندگی استان قم برگزار شد / دوشنبه 16 مرداد 1402

هیچ وقت شکست هایم در کار را فراموش نمی کنم

هر موقع که از پیشرفت های شرکت و صادرات گسترده به کشورهای آسیایی و اروپایی ابراز خرسندی می کنم به یاد شکست هایی میوفتم که در سال های نه چندان دور، باعث تعطیلی شرکت شد و از اینکه موفق شدیم با کمک نیروی انسانی همراه و تلاش شبانه روزی این شکست ها را به موفقیت تبدیل کنیم خدا را شاکر هستیم.


سال 94 به دلایل مسائل مالی کارخانه تعطیل شد

با اینکه کارخانه ما با حضور وزیر وقت افتتاح شده بود ولی تلاش های ما در تولید و فروش جواب نداد تا اینکه در سال 94 با یک بدهی سنگین شرکت تعطیل شد و راهی جزء توقف خط تولید و خداحافظی موقت با همکارانم و کارگران زحمت کش خط تولید را نداشتیم و هیچ خریداری هم کارخانه تعطیل شده را خریداری نمی کرد و هیچ کس دست ما را که زمین خورده بودیم نگرفت.


تحصیل در صنعت نساجی در زمان تعطیلی کارخانه

وقتی بصورت تخصصی و آکادمیک در رشته ای بلد کار نباشی باید منتظر شکست های احتمالی باشید و این اتفاق برای شرکت تندگویان افتاد.

در مدت زمانی که کارخانه تعطیل بود با رتبه بالا در دانشگاه شهید بهشتی مشغول به تحصیل در رشته mba و dba صنعت نساجی شدم و سعی کردم به صورت آکادمیک در صنعت نساجی ادامه تحصیل دهم تا بصورت فنی بتوانم مشکلات احتمالی را رفع کنم.

 

شهریور 1400 زمانی برای افول مجدد و یا رشد و توسعه

وقتی که احساس کردم مجدد شرکت به دلیل مشکلات اقتصادی و رکود رو به تعطیلی است در شهریور ماه 1400 مدیرانم را جمع کردم و گفتم یک ماه دیگر هستیم یا موفق می شویم و یا کارخانه را هر جور دیگر میفروشیم.

اما شهریور 1400 لطف خداوند شامل حال ما شد و با همدلی و همراهی نیروی انسانی شرکت که با جان و دل به میدان تولید کارخانه آمدند، دوباره خط تولید به راه افتاد و شبانه روز با ایده پردازی و مطالعه و تحقیق به تولید محصولات جدید رسیدیم.


استفاده از محکومین در تقویت نیروی انسانی کارخانه

در مدت زمانی که کارخانه رو به تعطیلی بود اکثر نیروها از شرکت رفتند و هیچ کدوم از همکاران و کارخانه های اطراف هم به ما نیرو ندادند تا اینکه با کمک دادستان محترم قم و انجمن حمایت از محکومین مالی زندان باز استفاده کردیم.

با آنها صحبت کردیم و همان انگیزه ای را که به مدیرانم دادم به آنها هم منتقل کردم و ساعتها به آنها آموزش دادم و گفتم که اگر خوب کار کنید حمایتتان می کنم و شرایطی را برایتان ایجاد می کنم تا زندگی تان را دوباره و از نو بسازید و همین اتفاق هم افتاد و اکنون که با شما صحبت میکنم تعدادی از محکومان سابق در شرکت ما مشغول به کار می باشند و حتی تعدادی از آنها در رده بالای مدیریتی شایستگی های خودشان را نشان دادند.


پایان 1400 با کمک نیروی انسانی خود همه وامهای شرکت را تسویه کردیم

هر کدام از نیروهای شرکت به ازای چند نفر برای ما در خط تولید کار کردند و این مهم فقط با تشویق روحیه و انگیزه و همچنین مشوق های مالی در شرکت صورت گرفته است و به لطف خداوند در پایان سال 1400 موفق شدیم وامهایی که از دولت و بانک ها گرفته بودیم را پایان سال 1400 تسویه کنیم.


ثروت ما نیروی انسانی شرکت است

در شرکت تندگویان لیف، خط تولید یا حساب بانکی، ثروت لحاظ نمی شود بلکه نیروی انسانی شرکت، ثروت ما هستند. ما با تقویت انگیزه و روحیه کارکنان در ابتدای هر روز و همچنین رفع دغدغه ها ومشکلات آنان در طول ماه، کمکشان می کنیم تا چرخه تولید بهتر بچرخد.

قبلا در خط تولید تعداد زیادی نیرو مشغول بودند و خروجی خوبی هم نداشتیم ولی اکنون با تعداد کمتری نیروی انسانی ولی با پشتکار و همت بالا، چرخه تولید کارخانه از کار نیفتاده است و خداروشکر روز به روز شرایط تولید و صادرات کارخانه بهتر می شود.


صادر کننده برتر کشوری هستیم

با همت و تلاشی که صوررت گرفت در سال 1401 به صادرکننده برتر کشوری در صنعت الیاف مصنوعی تبدیل شدیم و در حال حاضر در کشورهای روسیه، عمان و امارات نمایندگی داریم و از 41 کارخانه الیاف کشور جزء 3 کارخانه ای هستیم که تولید الیاف هالو را داریم.

در حال حاضر، روزی 30 تن محصول در کارخانه تندگویان لیف، الیاف مصنوعی تولید می شود و به جرات می گوییم به لطف خداوند و همت جهادی و شبانه روزی نیروی انسانی شرکت، طی یک سال و نیم، به یک تولید کننده و صادرکننده برتر کشوری تبدیل شده ایم.


کارآفرینی که صادرات نداشته باشد به مشکل می خورد

کارآفرین باید به فکر صادرات باشد اگر نتواند محصول خود را صادر کند مطمئنا ضرر می کند. الان 95 درصد محصولات شرکت تندگویان لیف به کشورهای امارات، عمان، عراق و روسیه صادر و از آنجا هم به کشورهای اروپایی انتقال می یابد.

اگر بخواهیم تولید کننده موفقی باشیم باید رایزنی مستمر و هوشمندانه ای برای صادرات محصولاتمان به کشورهای همسایه داشته باشیم در اینصورت در چرخه رقابت و افزایش تولید قرار می گیریم .


ما بازار روسیه را در الیاف تامین کردیم

باورمان نمی شد که بتوانیم به کشورهای دیگر هم صادرات کنیم وقتی اولین بار ما به عراق صادر شد و هفته های بعد سفارش ها بیشتر شد و شاهد این بودیم که از کشورهای عمان، امارات و ترکیه هم به مشتری های ما اضافه شدند و از آنجا بود که روس ها هم متقاضی همکاری و دریافت محصولات شرکت تندگویان لیف شدند.

در هر سفری که برای صادرات محصول از سوی روسیه دعوت می شویم و در مجالس آنها شرکت می کنیم مقام های صنعتی استان در جلسات حاضر می شوند و از شرکت ما تشکر می کنند چرا که بازار روسیه را در الیاف تامین کرده ایم این در حالی بود که قبل از این ، الیاف را از چین و به مبلغی بالاتر وارد می کردند.


کارآفرینی فقط با پشتکار به نتیجه می رسد

کارآفرینی یکی از سخت ترین کارهایی است که چنانچه بدون تخصص و پشتکار بخواهی در آن وارد شوی حتما با شکست مواجه خواهید شد. شاید در ساخت و ساز و دلالی به سودهای کلانی، افرادی برسند ولی چنانچه بخواهید کارآفرین باشید باید تحمل شکست و سختی را داشته باشید و مطمئن باشید که حتما به نتیجه خواهید رسید.

نشست دکتر قاسملو با کارآفرینان قمی

Picture of آقای دژم

آقای دژم

کارشناس رسانه

اشتراک گذاری :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تولید انواع الیاف هالو
تولید کننده برتر الیاف هالو
شبکه های اجتماعی ما

مطالب اخیر

جدیدترین اخبار ما

در خبرنامه ی هفتگی ما آبونه شوید

بدون هرزنامه، اطلاعیه فقط در مورد محصولات جدید، به روز رسانی.

دسته بندی
پست های مرتبط