تندگویان الیاف

صادرات الیاف به عمان

صادرات الیاف به عمان

صادرات الیاف به عمان موضوعی است که بسیار حائز اهمیت است و از آنجا که عمان کشور خوش نشین همسایه ایران بهتر است بدانیم که عمان یکی از کشورهای همسایه جنوبی ایران و پلی میان شبه‌جزیره عربستان، آسیای شرقی، هند و خلیج‌فارس است که از گذشته‌های دور تا به امروز روابط تجاری خوبی با کشورمان داشته و همین موضوع باعث شده تا صادرات به این کشور موردتوجه بسیاری از تجار و بازرگانان کشورمان قرار گیرد. در این محتوا سعی بر آن است تا با صادرات الیاف به کشور همسایه کمی بیشتر از قبل آشنا بشویم.

در روابط سیاسی ،کشور عمان، تنشی با دیگر کشورهای جهان ندارد و در روابط سیاسی و تجاری به‌عنوان میانجی‌گر شناخته می‌شود. این موضوع فرصتی طلایی پیش روی تجار و بازرگانان کشورمان قرار داده است تا بتوانند به‌راحتی به بسیاری از بازارهای جهانی که به دلیل تحریم‌های بین‌المللی ورود مستقیم به آن‌ها امکان‌پذیر نیست، وارد شوند.
عمان صنعت نساجی پر رونقی دارد و شرکت های نساجی آن در بازار جهانی حضور دارند. کشور عمان با سابقه ای طولانی در تولید پارچه، به خاطر پارچه ها و منسوجات باکیفیت، به ویژه در لباس سنتی معروف به دشداشه، شناخته شده است.

یکی از نقاط قوت کلیدی صنعت نساجی در عمان استفاده از الیاف طبیعی مانند پنبه و پشم است که از منابع محلی تولید می‌شوند. شرکت های نساجی عمان نیز از فناوری های پیشرفته برای ارتقای کیفیت و بهره وری محصولات خود استفاده می‌کنند.

کشور عمان مقصد صادرات الیاف گروه صنعتی تندگویان

کشور عمان مقصد صادرات الیاف گروه صنعتی تندگویان
صادرات الیاف به عمان

محمد حسین قاسملو مدیر عامل گروه صنعتی تندگویان در خصوص صادرات الیاف به عمان: کشور همسایه عمان یکی از مقاصد صادراتی گروه صنعتی تندگویان می‌باشد و تعاملات مستمر وگسترده ای نیز برقرار شده است و در ماه آتی، صادرات الیاف تولیدی کارخانه به ویژه الیاف هالو که متقاضیان متعددی از کشور عمان دارد آغاز خواهد شد .
وی درباره صادرات الیاف به عمان می‌گوید: در گروه صنعتی تندگویان؛ مصنوعاتی همچون؛ الیاف ویسکوز، الیاف سالید رنگی و الیاف هالوی 3 بعدی سیلیکونی از بازیافت بطری های پلاستیکی تولید می‌شود که در صنایع مبلمان، عروسک سازی و کالای خواب و همچنین عایق سازی حرارتی بکار می‌رود و کیفیت و تنوع بالای محصولات تولیدی به ویژه الیاف هالو مورد پسند و تقاضای تجّار و تامین کنندگان عمانی قرار گرفته و رایزنی های متعددی نیز در این خصوص انجام شده است.
در این بین تامین کنندگان عمانی با شناختی که از گروه صنعتی تندگویان به دست آورده اند به این مهم رسیده اند که این گروه یکی از 3 کارخانه بزرگ کشور در تولید الیاف هالو می‌باشد و به همین دلیل و به جهت به صرفه بودن آن، متقاضی توسعه صادرات این محصول به کشور خود هستند.

تولید محصول باکیفت جهت صادرات به عمان

تولید محصول باکیفت جهت صادرات به عمان
صادرات الیاف به عمان

دکتر قاسملو به استفاده از تکنولوژی روز دنیا در تولید محصولات با کیفیت در گروه صنعتی تندگویان اشاره دارد و در خصوص صادرات الیاف به عمان توسط گروه صنعتی تندگویان می‌گوید:

این گروه صنعتی، با برخورداری از تکنولوژی روز و تامین ماشین آلات مدرن از کشورهای اروپایی، محصول با کیفیت تولید و روانه بازار داخلی و خارجی می‌کند که الیاف هالو با بهترین کیفت از مهمترین تولیدات این گروه صنعتی است که در کشور نمونه و زبانزد است.

ماشین آلات پیشرفته، نیروی انسانی متخصص و مواد اولیه با کیفت، سه اصل مهم در کیفیت تولید می‌باشد و همین مهم باعث شده تا تامین کنندگان از کشور عمان به دنبال این باشند که بتوانند نیاز مردم کشور خود را از این گروه صنعتی تامین کنند. لذا این روزها مدیریت کارخانه به محلی برای تردد تجّار و تامین کنندگان عمانی تبدیل شده است.

چالش های صادرات الیاف هالو به عمان

چالش های صادرات الیاف هالو به عمان
صادرات الیاف به عمان

قاسملو به چالش های صادرات به عمان اشاره و بیان میدارد:برخی از قوانین مشکل ساز و وقت‌گیر دولتی، رقابت بخش دولتی و خصوصی در زمینه‌های مختلف، مقررات سختگیرانه‌ی حمایتی در خصوص کارگران و… از مسائلی است که پیش روی صادرکنندگان به این کشور حاشیه خلیج می باشد ولی با رایزنی هایی که گروه صنعتی تندگویان داشته است موفقیت هایی حاصل شده است که صادرات الیاف هالو به این کشور را تسهیل کرده است و باعث تقاضای هر چه بیشتر تجّار و تامین کنندگان عمانی شده است.

صنعت پر رونق نساجی عمان و واردات الیاف مصنوعی

قاسملو درباره صادرات الیاف به عمان می‌گوید: عمان صنعت نساجی پر رونقی دارد و شرکت های نساجی آن در بازار جهانی حضور دارند. این کشور سابقه ای طولانی در تولید پارچه، به خاطر پارچه ها و منسوجات باکیفیت، به ویژه در لباس سنتی دارد.

یکی از نقاط قوت کلیدی صنعت نساجی در عمان استفاده از الیاف طبیعی مانند پنبه و پشم است که از منابع محلی تولید می شوند. شرکت های نساجی عمان نیز از فناوری های پیشرفته برای ارتقای کیفیت و بهره وری محصولات خود استفاده می‌کنند. با این حال، کشور عمان نتوانسته است در تولید الیاف مصنوعی موفق باشد به همین دلیل با واردات این محصول، نیاز خود را تامین می‌کند.

همچنین اگر سوالی درباره صادرات الیاف به عمان دارید میتوانید از قسمت تماس با ما سوالات خود را از کارشناسان گروه صنعتی تندگویان بپرسید.

Picture of آقای دژم

آقای دژم

کارشناس رسانه

اشتراک گذاری :

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تولید انواع الیاف هالو
تولید کننده برتر الیاف هالو
شبکه های اجتماعی ما

مطالب اخیر

جدیدترین اخبار ما

در خبرنامه ی هفتگی ما آبونه شوید

بدون هرزنامه، اطلاعیه فقط در مورد محصولات جدید، به روز رسانی.

دسته بندی
پست های مرتبط